• Afgelopen zaterdag heeft SVM 2 eindelijk de eerste overwinning van het seizoen geboekt. In Huizen werd Huizen 2 met 1-2 verslagen, waardoor de ploeg niet langer op nul punten staat.

    De wedstrijd begon al met een enigszins chaotische voorbereiding. Waar we het ene moment geen keeper hadden, stonden er even later ineens twee klaar. Met dank aan Sonja, die Bram letterlijk uit zijn bed wist te trekken, vertrokken we uiteindelijk met zestien man richting Huizen. De aftrap stond gepland om 12:15 uur.

    SVM 2 begon moeizaam aan de wedstrijd. Duels werden nauwelijks gewonnen en vrijwel alle tweede ballen waren voor Huizen. Toch waren de grootste kansen voor SVM, vooral dankzij onze snelle spits Sander, die meerdere keren gevaarlijk opdook voor het doel.

    In de 30e minuut werd er ingegrepen: Sam verving Stijn, die zich in een half uur volledig had leeggestreden. Sam bracht direct meer pit in het elftal. Tegelijkertijd maakte Bram, nog maar net uit bed, zijn rentree als veldspeler door Victor te vervangen.

    In de rust werd er opnieuw flink gewisseld, voornamelijk vanwege pijntjes. Mark (die op zijn droompositie mocht starten), Jelle (lichte klachten en gespaard voor volgende wedstrijd) en Jesse (last van de knieën). Met de verse krachten Edward, Frank van Bremen en Frank van Maurik begon SVM vol vertrouwen aan de tweede helft.

    Deze wissels zorgden voor een zeer ervaren elftal op het veld, wat duidelijk zijn vruchten afwierp. SVM was na rust de betere ploeg, speelde met meer rust aan de bal en ging de duels nu wél vol aan.

    De verdiende beloning volgde in de 60e minuut. Aanvoerder Roy opende de score met een prachtig linksschot van buiten het zestienmetergebied: 0-1. Het hele team was in extase — zou dit dan eindelijk de wedstrijd worden waarin de eerste punten gepakt werden?

    Kort na de openingstreffer moest Sam helaas geblesseerd het veld verlaten met hamstringklachten. En zoals zo vaak dit seizoen kreeg SVM ook nu weer een bijzondere tegengoal te verwerken. In de 70e minuut vloog een voorzet vanaf de achterlijn van de rechtsbuiten van Huizen met flink wat effect over keeper Kyle heen in de verre hoek: 1-1.

    SVM liet echter de koppies niet hangen en ging vol voor de winst. Het middenveld bleef goed combineren en Sander bleef constant de diepte zoeken, wat opnieuw voor kansen zorgde.

    In de 80e minuut viel de beslissing. Een teruggetrokken voorzet werd knap binnengeschoten door Frank van Bremen: 1-2. Daarmee bekroonde hij zijn sterke invalbeurt en maakte hij zijn eerste goal na een blessureperiode, waarin een doelpunt al meerdere keren in de lucht hing in de voorgaande wedstrijden.

    In de slotfase vocht SVM als één team voor de overwinning. Roy was leeggestreden en verhuisde naar de spits, Jesse liep zich leeg om overal gaten dicht te lopen en het centrale duo Senna en Frank van Maurik hielden achterin de boel potdicht. Huizen kwam niet meer tot grote kansen. Ook Sander bleef onvermoeibaar doorgaan en verrichtte zowel aanvallend als verdedigend enorm veel werk.

    De scheidsrechter — die overigens uitstekend floot — had er ook zin in: de tweede helft duurde maar liefst 55 minuten. Na het laatste fluitsignaal barstte de vreugde los. De laatste wedstrijd voor de winterstop werd gewonnen!

    Alsof het zo had moeten zijn, toverde aanvoerder Roy een koelbox vol koud bier tevoorschijn. Terug in Maartensdijk werd het feest voortgezet op SVM, waar ook een zanger aanwezig was om de winterstop in te luiden en de overwinning te vieren. De overwinning werd uitbundig gevierd en het bier vloeide rijkelijk.

    Als interim trainer ben ik enorm trots op iedereen van SVM 2. Na het vertrek van de staf hebben we dit met z’n allen opgepakt. De afgelopen weken spelen we goed voetbal en nu hebben we ons eindelijk beloond met drie punten. Laten we deze lijn na de winterstop doortrekken en er vooral een gezellige en succesvolle tweede seizoenshelft van maken — dat blijft het belangrijkste.

    Met vriendelijke groet,
    De interim trainer